در شرایط فتنه، کار دشوارتر و تشخیص سخت‌تر است

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: از پیش از انتخابات ریاست جمهوری تاکنون، آمریکا، انگلیس و رسانه‌های صهیونیستی در کجا ایستاده‌اند؟ جناح‌های ضددین همچون توده‌ای‌ها، سلطنت طلب‌ها، و دیگر مخالفان انقلاب و امام در کجا قرار دارند؟ آیا جز در زیر همان پرچم مقابله با نظام اسلامی قرار گرفته‌اند؟ بنابراین صف بندی‌ها هیچ تغییری نکرده، و این یک علامت و شاخص مهم است.

حضرت آیت‌الله خامنه ای حماسه بزرگ 9 دی را نتیجه هشیاری مردم و درک این شاخص بسیار مهم دانستند و افزودند: اگر صدها بار برای نعمت هشیاری این ملت، سجده شکر به جا آورده شود، باز هم کم است.

ایشان بیداری و حضور مردم را عامل اصلی حفظ انقلاب اسلامی و کشور و علت وحشت سران استکبار از حمله به ملت ایران دانستند و افزودند: برخلاف برخی تبلیغات رسانه‌ای، مشکل اصلی دشمنان این سرزمین، بصیرت ملت و غیرت دینی جوانان کشور است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: با وجود این غیرت دینی جوشان، جوانان در مقابل برخی مسائل صبر پیشه می‌کنند که باید هم چنین باشد ولی هرگاه که زمان حضور در صحنه باشد، در میدان حاضر هستند.

ایشان، توجه به ناکامی استکبار در محاسبات جهانی و منطقه ای را در تحلیل صحیح حوادث ماه‌های اخیر کشور، ضروری دانستند و خاطرنشان کردند: بیداری ملت ایران، محاسبات استکبار را بر هم زده و سلطه‌گران با هیاهو و جنجال و توطئه تلاش می‌کنند، فریاد بصیرت و آمادگی این ملت به گوش امت اسلامی نرسد و موجب بیداری بیشتر ملت‌ها نشود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آزردگی و خشم جوانان عزیز و فرزندان بسیجی ایران را از بی حرمتی عده ای به عاشورای حسینی و اباعبدالله الحسین (ع)، امری طبیعی دانستند و افزودند: دل‌های همه مردم از این بی‌حرمتی به درد آمده است؛ اما همه باید مراقب باشیم که با کارهای بی رویه، به فتنه‌انگیزی دشمن کمک نکنیم.

ایشان تلاش همه جانبه دشمنان را برای طراحی فتنه ای پیچیده و یک بازی خطرناک خاطرنشان کردند و افزودند: در این شرایط غبارآلود باید خیلی با احتیاط و تدبیر و البته در وقت خود با قاطعیت عمل کرد تا دشمن در فتنه‌انگیزی ناکام بماند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای دستگاه‌های مسئول را به اِعمال کامل و قاطع مُرّ قانون در برخورد با حوادث اخیر موظف کردند و در عین حال، افزودند: افرادی که مسئولیت و وظیفه قانونی ندارند نباید در این قضایا دخالت کنند.


رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به دعوت قرآن کریم به رعایت عدالت و اعتدال افزودند: عده‌ای دشمنی و خباثت می‌کنند و عده ای نیز از خباثت کنندگان حمایت می‌کنند اما اگر در این قضایا بدون دقت و درک کافی عمل شود ممکن است بی گناهانی که از این خباثت‌ها بیزارند لطمه جدی ببینند؛ بنابراین همه باید از حرکت خودسرانه پرهیز کنند و همه چیز بر روال قانون انجام شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حرکت عظیم ملت در نهم دی ماه را اتمام حجتی برای همه دانستند و افزودند: مسئولان قوای سه‌گانه دیدند که ملت چه می‌خواهد؛ بنابراین باید وظایف خود را در مقابل مفسدان و اغتشاشگران به خوبی انجام دهند.

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با یادآوری وظایف مسئولان و دستگاه‌ها در مدیریت درست و استمرار حرکت رو به جلوی کشور تأکید کردند، دشمن درصدد است با رخدادهای ماه‌های اخیر، چرخ پیشرفت اقتصادی و علمی ایران و روند حضور قدرت مندانه جمهوری اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی را تخریب کند و مسئولان باید با انجام مدبرانه و قدرتمندانه وظایف خود در عرصه‌های اقتصادی ـ اجتماعی ـ علمی ـ فرهنگی و سیاسی، این هدف را ناکام بگذارند.

ایشان حضور مردم در صحنه را بزرگترین ثروت و پشتوانه نظام خواندند و با اشاره به تبلیغات نادرست و مغرضانه رسانه‌های بیگانه درباره حکومتی بودن راهپیمایی عظیم نهم دی افزودند: آنها با این گونه تبلیغات، ناخواسته به قدرت مردمی جمهوری اسلامی اعتراف می‌کنند چرا که هیچ حکومتی در جهان قادر نیست در دو روز چنین بسیج عظیم ملی را انجام دهد و ده‌ها میلیون نفر را به خیابان‌ها بکشاند.

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان با تجلیل دوباره از بصیرت و آمادگی ملت عزیز ایران افزودند: در پرتو نَفَس گرم امام راحل عظیم الشأن و فداکاری شهیدان گرانقدر، مردم و حکومت، در این کشور بزرگ یک حقیقت واحد به شمار می‌روند و همه مسئولان از جمله اینجانب، فقط قطره‌های کوچکی هستیم در اقیانوس عظیم ملت.

/ 0 نظر / 27 بازدید